Recenzie a fotografovanie na magazíne: Recenzie a fotografovanie

 

DOMOV | TECHNICKÉ PREDNOSTI | VZHĽAD | PRÁCA S D600 | PONUKA NASTAVENÍ D600 | VIDEO |
POROVNANIE S D7100 | OBCHOD | VIDEOGALÉRIA |
 

TECHNICKÉ PREDNOSTI

D600
Niekoľko technických predností, pre ktoré ho budete mať radi:
  • Obrazový snímač: Snímač CMOS 35,9 × 24 mm (formát Nikon FX)
  • Počet pixelov: 24,7 Mpx
  • Pripojiteľnosť zariadení: mikrofón, GPS, HDMI
  • Obrazové pole formátu FX (36×24): 6016×4016 (L), 4512×3008 (M), 3008×2008 (S),
  • Obrazové pole formátu DX (24×16): 3936×2624 (L), 2944×1968 (M), 1968×1312 (S),
  • Snímky v režime živého náhľadu pre videosekvencie formátu FX: 6016×3376 (L), 4512×2528 (M), 3008×1688 (S) a formátu DX 3936×2224 (L), 2944×1664 (M), 1968×1112 (S)
  • Snímacia frekvencia: 1–5 obr./s (CL), resp. 5,5 obr./s (CH)
  • Meranie expozície: TTL pomocou 2016 pixelového RGB snímača
  • Zaostrovacia matnica: Čistá matnica typ B BriteView Clear Matte Mark VIII a indikácia ostriacich polí
  • Čas uzávierky: 1/4000–30 s v krokoch po 1/3 alebo 1/2 EV; Bulb (B), Time (T) (potrebuje diaľkový ovládač ML-L3), X200
 

OFICIÁLNY POPIS

PREDAJCOV
Plnoformátová digitálna zrkadlovka Nikon D600 je najmenšia a najľahšia plnoformátová digitálna zrkadlovkou, ktorú spoločnosť Nikon doteraz vyrobila. Tento model je veľkou zmenou pre všetkých nadšencov fotografovania. Prekvapivo ľahký model Nikon D600 je vybavený obrazovým snímačom formátu FX, ktorý sa doteraz používal iba v profesionálnych fotoaparátoch. Tento prístroj dovolí ešte väčšiemu počtu fotografov preskúmať výhody plného formátu a prejsť na vyššiu úroveň fotografovania. Nikon D600, ktorý umožňuje používať širokouhlé objektívy aj skutočné teleobjektívy, umožní užívateľom objaviť nové rozmery hĺbky detailov fotografií a vzbudí v nich nadšenie pre fotografovanie vďaka živým snímkam, ktoré hovoria za všetko.

Dirk Jasper, manažér pre profesionálne produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: "Sme skutočne nadšení, že nám model Nikon D600 umožňuje predstaviť modely formátu FX ešte širšej skupine fotografov. Na tento okamih čakalo mnoho skutočných nadšencov. Vďaka tomu, že Nikon D600 prevzal niektoré najnovšie technológie od našich profesionálnych fotoaparátov, predstavuje skutočnú revolúciu vo svojom segmente. "

Výnimočná hĺbka a detail
Novo vyvinutý snímač CMOS formátu FX (fullframe) spoločnosti Nikon s rozlíšením 24,3 miliónov pixelov umožňuje zachytiť vynikajúcu úroveň detailov a odtieňov, dokonca aj v slabom osvetlení. 14bitové konverzie A / D a vynikajúci pomer signálu a šumu umožňuje získať kvalitné fotografie s nízkou hladinou šumu a širokým dynamickým rozsahom i pri vysokých citlivostiach ISO. Fotoaparát tiež ponúka výborné výsledky pri snímaní v slabom osvetlení, a to v rozsahu citlivostí ISO 100-6 400, ktorý možno rozšíriť na ISO 25 600 alebo znížiť na ISO 50. Inteligentný systém redukcie šumu potláča šum bez narušenia jemných detailov, takže fotoaparát je flexibilný za každých svetelných podmienok: fotografie sú jasné a čisté i pri vyššom nastavení ISO.

Systém spracovania obrazu EXPEED 3
Fotoaparát Nikon D600, vybavený rovnakým obrazovým procesorom novej generácie EXPEED 3 ako špičkový profesionálny model D4, ľahko spracováva úlohy s veľkým množstvom dát, bez toho aby sa znižovala rýchlosť a kvalita. 16-bitové spracovanie obrazu ponúka sýtejšie farby a odtiene ako kedykoľvek predtým, zabezpečuje jemné prechody bohaté na detaily a odtiene v celom rozsahu až po čisto bielu, a to aj pri fotografovaní vo formáte JPEG.

Vysoko citlivý systém automatického zaostrovania
Fotoaparát Nikon D600 zaisťuje presné zameranie objektu pri akomkoľvek osvetlení vďaka systému automatického zaostrovania spoločnosti Nikon Multi-CAM4800 s 39 bodmi, ktorý sa vyrovná citlivosti autofokusu špičkového profesionálneho modelu D4. Autofokus má citlivosť až -1 EV (ISO 100, 20 ° C) a stredové body sú kompatibilné s F8. Vďaka tomu je možné snímať ostré fotografie aj pri náročných svetelných podmienkach. Rôzne režimy automatického zaostrovania, napríklad dynamická voľba zaostrovacích polí a 3D sledovanie objektu, umožňujú udržiavať zaostrenie aj na tých najmenších objektoch, či už sú ich pohyby akokoľvek nepredvídateľné.

Video vo vysielacej kvalite
Funkcia D-Movie s meraním vo viacerých oblastiach fotoaparátu Nikon D600, ktorá je založená na rovnakej technológii ako u oceneného modelu Nikon D800, ponúka dokonalú flexibilitu tým, ktorí chcú zaznamenávať videosekvencie. Široký rozsah videoaplikácie, komplexné škála snímacích frekvenciou a pohodlné vlastné ovládacie prvky, ktoré zaisťujú plnú kontrolu nad operáciami v živom náhľade v priebehu snímania, spoločne predstavujú tie najlepšie možnosti záznamu videosekvencií vo veľkom formáte. Snímacia frekvencia: videosekvencie v rozlíšení Full HD (1 080p) možno zaznamenať so snímacou frekvenciou 30p, 25p a 24p as možnosťou 60p, 50p a 25p pri rozlíšení HD (720p). Videosekvencie v kvalite Full HD môžu byť dlhé približne 29 minút a 59 sekúnd. Režim merania viac oblastí: nahrávanie videa v rozlíšení Full HD (1 080p) je možné v oboch formátoch, FX aj DX, čo užívateľovi ponúka výnimočnú slobodu výrazu.

Zvukové ovládanie s vysokou vernosťou: videosekvencie zaznamenané fotoaparátom Nikon D600 majú rovnako kvalitný zvuk ako obraz. Konektor na mikrofón umožňuje použiť externý stereofónny mikrofón pre jasný záznam zvuku a fotoaparát je tiež vybavený zvukovým výstupom pre externé slúchadlá.

Nekomprimovaný výstup HDMI: fotoaparát Nikon D600 ponúka možnosť výstupu nekomprimovaného dátového toku videa v rozlíšení 1 080p na externé záznamové zariadenie. Pri rozpoznanie externého monitora bude výstup automaticky znížený na rozlíšenie 1 080i. Dáta sú odosielané na výstup s určenou veľkosťou obrazu a snímací frekvenciou a bez prelínania informáciami, ktoré sa zároveň môžu zobraziť na monitore fotoaparátu.

Pokročilé rozpoznanie scény s RGB snímačom s rozlíšením 2 016 pixelov
Pokročilý systém detekcie motívu fotoaparátu Nikon D600 je vybavený novo navrhnutým snímačom merania expozície RGB s rozlíšením 2 016 pixelov, ktorý starostlivo analyzuje každú scénu s vynikajúcou presnosťou. Systém rozpoznáva ľudské tváre v optickom hľadáčiku s udivujúce presnosťou, rovnako tak ako aj farby a jas snímanej scény.

Takáto presnosť podrobnej analýzy záberu podporuje aj spoľahlivejšie automatické zaostrovanie. Automatické meranie expozície a zábleskovej expozície i-TTL poskytuje podklady k mnohým kompozičným a svetelným situáciám. Pri fotografovaní menších objektov je napríklad podstatne zdokonalené 3D sledovanie. Modul AF snímače a algoritmy automatického zaostrovania boli znovu vyvinuté tak, aby pomocou implementácie oceňovaného systému AF spoločnosti Nikon Multi-CAM4800 (s individuálne nastaviteľnými možnosťami pokrytia 9, 21 alebo 39 bodov) významne zlepšili možnosti citlivosti svetla za slabého osvetlenia. K dispozícii je teraz tiež zjednodušená voľba režimov automatického zaostrovania, napr AF-A, AF-S a AF-C, bez oddialenie oka od hľadáčika. Zdroj: megafoto.sk
 
 

Pohľad z hora: Nikon D600 SLR zrkadlovka, source   

 

REKLAMA

 CESTOVATEĽSKÁ SÚŤAŽ
Jesenná súťaž
 

DOPLNKY

 PRE D600
NIKON MB-D14 GRIP
Multifunkčný batériový grip  predlžuje samostatný prevádzkový čas a zaručuje pohodlnejšie ovládanie
Odkaz do obchodu

 
NIKON WU-1b Wi-Fi ADAPTÉR
Bezdrôtový mobilný adaptér WU-1b je adaptér USB, ktorý umožňuje nadviazať bezdrôtové spojenie medzi zrkadlovkami a smartphone
Odkaz do obchodu
 
KRYT PRE MONITOR
Plastový kryt pre LCD monitor fotoaparátu D600 chráni displej pred poškriabaním.
Odkaz do obchodu
 
 
 
 

© Dizajn modelu D600, obchodné značky, model NIKON D600 a všetky originálne prvky sú majetkom spoločnosti NIKON a ďalších pridružených spoločností. Práva sú vyhradené výhradne na vlastný textový obsah. dizajnové prvky stránok a fotomateriál, ktorý je súčasťou týchto neoficiálnych stránok / fanstránok. F.M. EDDIE.

V spolupráci s hostom 1q.sk, magazínom zaujimavosti.net a megafoto.sk

DOMOV | TECHNICKÉ PREDNOSTI | VZHĽAD | PRÁCA S D600 | PONUKA D600 | VIDEO |