Recenzie a fotografovanie na magazíne: Recenzie a fotografovanie

 

DOMOV | TECHNICKÉ PREDNOSTI | VZHĽAD | PRÁCA S D600 | PONUKA NASTAVENÍ D600 | VIDEO |
POROVNANIE S D7100 | OBCHOD | VIDEOGALÉRIA |
 

VZHĽAD

D600
Z prednej strany je na prístroji tradične pevný kovový bajonet typu F spolu s poistkou tradične umiestnenou spredu po pravej strane. Mierne pod ňou je tlačidlo rýchleho pákového prepínania Automatického zaostrovania a manuálneho, čím sa dá vypnúť namiesto nutnosti otáčania prístroja k sebe a prepnutia na objektíve. Tu funkciu nájdete aj po hmate. Nad poistkou je tlačidlo BKT a blesk. Na opačnej strane sa v blízkosti bajonetu nachádza programovateľné FN a tlačidlo AE-L. Nad ním je pomocné svetlo a v úchopnej časti tela v dostupnosti pre ukazovák pravej ruky je koliesko pre úpravu svetelnosti. To už sa pomaly blížime na hornú časť prístroja, kde je vypínač s polohami OFF / ON a podsvietenie horného displeja vypnuteľné opakovaným vrátením sa do tejto polohy. Spúšť je tradične v strede tejto tlačidlovej konštrukcie. Takmer v tesnej blízkosti je tlačidlo pre nahrávanie videa, tlačidlo korekcie a tlačidlo zaostrovacieho bodu. Priľahlý malý LED displej poskytne aj najnáročnejšiemu fotografovi všetky potrebné informácie o aktuálnych nastaveniach a stave batérie. Na opačnej strane sa nachádza otočný výber režimov fotografovania so stredovou poistkou pred náhodným pootočením. Spodnú časť tvorí ďalší otočný výber, no pre režimy uzávierky, samospúšť, alebo výber diaľkového ovládania. Aj tu očakávajte poistku riešenú poistkou, ktorú na začiatku budete odopínať dvoma prstami, no časom sa istotne naučíte jediným prstom odistiť aj pootočiť. Medzi malým displejom a otočným výberom je tradične blesk s bajonetom pre blesk.

Zadná strana D600

Dôležitá časť prístroja sa môže pýšiť hľadáčikom s pogumovaným mäkkým lemom v ktorom sa mierne schováva dioptrická korekcia (−3 až +1 m−1). Po pravej strane je AE-L/AF-L tlačidlo a otočný výber hodnoty času, prípadne iných hodnôt v závislosti od aktuálnych nastavení. Po ľavej strane je tlačidlo PLAY a kôš. Áno, stále hore. Po hraní sa s rôznymi kompaktmi je to trochu netradične hore, no zvyknete si rýchlo. Pre otvorenie vyhotovených záberov je tak nutné použiť druhú ruku. Displej uhlopriečky 8cm / 3,2“ tvorí TFT displej vyrobený z nízkoteplotného kremíku a 921 000 bodmi, pozorovacím uhlom 170°a zobrazením 100% poľa. Displej máme chránený plastovým chráničom typu BM-14. Po ľavom boku sú tlačidlá MENU, PictureControl, zámky/Vyváženia bielej, priblíženia/nastavenia ISO a oddialenia. Na opačnej strane je 8 smerové okrúhle smerové tlačidlo, ktorého stred tvorí menšie tlačidlo OK. Pod ním sa nachádza prepínač LiveView pre fotografovanie a nakrúcanie. Ako posledné sa tu nachádza tlačidlo infopanelu.
ľavý bok tvorí trojica gumovo-plastových krytov ukrývajúci porty pre HDMI, GPS, MIC a pripojenie s počítačom cez USB. Presne opačnú stranu tela tvoria veľké dvierka pod ktorými sú dva sloty pre SD karty vedľa seba. Formát SD / SDHC / SDXC samozrejme. Spodok je rovný, prístroj sa tak vôbec nehýbe a nevyčnieva ani objektív zospodu. Závit pre statív je trochu vzadu a pri dvierkach pre batériu nájdete gumu zaslepený úchyt pre batériový grip. Pre získanie WIFI je pripojiteľný Nikon WU-1B bezdrôtový WI-FI adaptér, ktorý sa vkladá do HDMI portu a dovolí tak zdieľať súbory priamo do smartphone. To sme netestovali, keďže nemáme v balení tento adaptér, no ako vylepšovák idúci s dobou je to zaujímavé.

 

ZDROJ

FOTO
Zdroj foto: NIKONUSA.com, zdroj info: ZAUJIMAVOSTI
 
 

Pohľad z hora: Nikon D600 SLR zrkadlovka, source   

 

REKLAMA

 CESTOVATEĽSKÁ SÚŤAŽ
Jesenná súťaž
 

DOPLNKY

 PRE D600
NIKON MB-D14 GRIP
Multifunkčný batériový grip  predlžuje samostatný prevádzkový čas a zaručuje pohodlnejšie ovládanie
Odkaz do obchodu

 
NIKON WU-1b Wi-Fi ADAPTÉR
Bezdrôtový mobilný adaptér WU-1b je adaptér USB, ktorý umožňuje nadviazať bezdrôtové spojenie medzi zrkadlovkami a smartphone
Odkaz do obchodu
 
KRYT PRE MONITOR
Plastový kryt pre LCD monitor fotoaparátu D600 chráni displej pred poškriabaním.
Odkaz do obchodu
 
 
 
 

© Dizajn modelu D600, obchodné značky, model NIKON D600 a všetky originálne prvky sú majetkom spoločnosti NIKON a ďalších pridružených spoločností. Práva sú vyhradené výhradne na vlastný textový obsah. dizajnové prvky stránok a fotomateriál, ktorý je súčasťou týchto neoficiálnych stránok / fanstránok. F.M. EDDIE.

V spolupráci s hostom 1q.sk, magazínom zaujimavosti.net a megafoto.sk

DOMOV | TECHNICKÉ PREDNOSTI | VZHĽAD | PRÁCA S D600 | PONUKA D600 | VIDEO |